Zasady Połączeń telefonicznych

NIE ODBIERAMY POŁĄCZEŃ Z UKRYTYCH NUMERÓW !

Uspokój emocje

Wejście na żywo podnosi adrenalinę, weź głęboki oddech i mów spokojnie, bez emocji, podnoszenia głosu i krzyków. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za swoje wypowiedzi. Wszystkie połączenia są rejestrowane !

Ścisz swoje radio

…lub przejdź do innego pomieszczenia, będziesz wszystko słyszeć w słuchawce telefonu, twoje radio w tle będzie przeszkadzać i sprzęgać na antenie.

Dialog

Czekaj aż prowadzący zaprosi Cię do rozmowy, to on trzyma stery stacji i we właściwym momencie wpuści Cię na antenę.

Bądź cierpliwy

Wejście na antenę może potrwać, prowadzący musi przygotować ciągłość audycji, tło muzyczne i kolejne utwory, cierpliwości. Jak słyszysz muzykę w słuchawce, Prowadzący Cię nie słyszy…

Pozdrowienia

Nie staraj się pozdrawiać na siłę, jeśli Prowadzący oceni, że jest na to czas, napewno dostaniesz taką możliwość. Przemyśl wcześniej komu chcesz ofiarować twoje pozdrowienia.

Koniec połączenia

Prowadzący nie zawsze ma czas podziękować Ci za telefon. Nie bądź zły jeśli tego nie zrobi, czas goni nas a w studio zawsze się dzieje…

Często zadawane pytania

Telefon w stacji radiowej to nie aparat na biurku, to skomplikowana hybryda telefoniczna będąca częścią miksera. Nie ma słuchawki czy przycisków. Nie ma też dyżurnego przy telefonie. Tylko Prowadzący albo Realizator jest zorientowany, że ktoś dzwoni i to oni mogą odebrać Twoje połączenie. Zwracają na to szczególną uwagę gdy na antenie pada hasło, że oczekujemy na telefony od Słuchaczy… Ta linia telefoniczna jest wyłącznie do wejść na żywo, nie do załatwiania innych spraw.
W pozostałych sprawach kontaktuj się z nami mailowo !

Dzwonię, ale nikt nie odbiera telefonu....

Jest kilka możliwości :
– Nikogo nie ma aktualnie w reżyserce
– Prowadzący nie ma czasu odebrać połączenia
– Audycja z udziałem słuchaczy jest powtórką, która już się odbyła z udziałem dzwoniących.

Ile mogę czekać na połączenie jak się dodzwonię ?

Jeśli jesteś w trakcie audycji z udziałem Słuchaczy, daj nam chwilę, jeśli dzwonisz „ot-tak” nie ma gwarancji, że ktoś odbierze, patrz punkt powyżej, „jeśli nikt nie odbiera”

Dlaczego w domowym radio słyszę wszystko z opóźnieniem ?

To efekt tzw. latencji, w słuchawce jest dźwięk  przed przetworzeniem i wysłaniem go do nadajnika. W radio słuchać go zwykle parę sekund później. Najlepiej ściszyć odbiornik – nie będzie zakłóceń !

Ile kosztuje połączenie z telefonem w Radio Kwidzyn?

Koszt połączenia z radio jest zdefiniowany przez Waszego operatora. Tak, jakbyście dzwonili na telefon komórkowy innego dostawcy w Polsce. Nie ma żadnych ukrytych kosztów przy połączeniach z naszym studiem.